Festiwal Spotkań Kultur Akira w Lublinie pod patronatem Torii!

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Festiwalu Spotkań Kultur Akira, który odbędzie się w dniach 31.05. 2024 – 2.06. 2024 w Szkole Podstawowej nr 24, przy ul. Niecałej 1 w Lublinie.

Czym jest Festiwal Akira?

Akira to nowy lubelski festiwal, który tworzymy jako lokalna społeczność osób zainteresowanych kulturą krajów Wschodu, a zwłaszcza japońskim komiksem i animacją.

Jednym z najważniejszych celów Festiwalu Akira jest integracja i nawiązanie relacji między uczestnikami dzielącymi te same pasje. W programie nie zabraknie m.in. prelekcji tematycznych, paneli dyskusyjnych, zabaw ruchowo-tanecznych, czy karaoke. Będzie można również zagrać w gry planszowe i konsolowe oraz wziąć udział w turniejach. W trakcie Festiwalu odbędzie się także Konkurs Cosplay – jedna z największych atrakcji Akiry.

Festiwal ma za zadanie również promować lokalnych twórców popkultury oraz zapewniać miejsce na wspólne spędzenie czasu mieszkańcom naszego miasta. Dlatego, w ramach wydarzenia przygotowaliśmy ogólnodostępną, zupełnie darmową Otwartą Sferę Programową, w której znajdować się będą stoiska wystawców, strefa gastronomiczna oraz strefa dziecka, w której przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych.

Szczegóły na stronie www.akiracon.pl

Wydarzenie pod patronatem Torii.