Zapowiedź Wydawnictwa KIRIN – „Kobieta zza ściany” Kuniko Mukōdy

Już w kwietniu ukaże się kolejny tom w serii Japońska literatura współczesna od Wydawnictwa KIRIN, a będzie nim zbiór opowiadań Kuniko Mukōdy „Kobieta zza ściany”.

Kobieta zza ściany
Autor: Kuniko Mukōda

Żyjąca w związku bez namiętności Sachiko z zazdrością podsłuchuje swoją sąsiadkę, prowadzącą bogate życie uczuciowe, aż sama postanawia wejść w jej rolę. Motoko ma poważny problem: jej ciało wydziela zapach, którego nikt nie potrafi znieść prócz Kazuo, jej kochanka. Jednak ich wspólna wizyta u ojca dziewczyny uświadamia jej, że niewiele dotąd wiedziała o swoim chłopaku. Racjonalna Momoko pomaga Rie, koleżance z pracy w przygotowaniach do ślubu… który powinien być jej własnym. Kōichirō odkrywa, że ma brata, o którego istnieniu nie miał pojęcia, ale okazuje się, że próba nadrobienia straconego czasu w ich relacjach idzie zupełnie nie po ich myśli. Przeciętna Naoko dopuszcza się kłamstwa, by zwrócić na siebie uwagę Kazamiego.

Kuniko Mukōda z wielkim wyczuciem kreśli obrazy zwykłych ludzi, którzy borykają się z problemami samotności, trudnych relacji z bliskimi i desperacji w poszukiwaniu choć odrobiny szczęścia. Zmarła tragicznie pisarka była laureatką prestiżowej nagrody Naoki Prize.

Tłumaczenie z języka japońskiego: Mateusz Gwóźdź

Data premiery: kwiecień 2023