„Żona doktora Hanaoki” Sawako Ariyoshi już w sprzedaży

Właśnie ukazała się zapowiadana przez nas słynna powieść Sawako Ariyoshi „Żona doktora Hanaoki”, wydana nakładem Wydawnictwa Kirin:

Pochodząca z samurajskiej rodziny Kae zostaje oddana za mąż ubogiemu wiejskiemu lekarzowi, Hanaoce Seishu. Mimo znacznej różnicy w ich majętności i pozycji społecznej, młoda kobieta jest początkowo szczęśliwa, głównie za sprawą Otsugi – swojej pięknej teściowej, która traktuje ją jak rodzoną córkę.
Jednak po trzech latach, gdy Seishu wraca ze studiów w Kioto, wszystko się zmienia. Ambicje młodego lekarza znacznie wykraczają poza obszar medycyny znany do tej pory. Rozpoczyna eksperymenty, które budzą w jego otoczeniu co najmniej konsternację. Również zachowanie Otsugi względem Kae nagle się zmienia i od tego momentu pomiędzy obiema kobietami rodzi się napięcie, które doprowadzi je do desperackich kroków.
Przy okazji premiery powieści polecamy też inny tytuł w tej samej serii, poświęconej japońskiej literaturze współczesnej – „Riku i królestwo bieli” Randy Taguchi, dotyczący dramatu ludzi z Fukushimy po wydarzeniach z marca 2011 roku.
Obie książki pod patronatem Torii.