„Lisek Gon i inne baśnie” Nankichiego Niimiego – przedsprzedaż

Ruszyła przedsprzedaż ostatniej książki Wydawnictwa Kirin w tym roku, którą będzie „Lisek Gon i inne baśnie” Nankichiego Niimiego (2. tom serii Yume)! Premiera już 30 listopada i tylko do tego dnia macie okazję skorzystać z promocji – nie tylko zdobędziecie tę książkę taniej, ale też otrzymacie zestaw trzech pocztówek z tuszowymi ilustracjami do książki, które wykonała jej tłumaczka, Joanna Zakrzewska.

Nankichi Niimi (właśc. Shōhachi Watanabe, 1913–1943) zwany jest „japońskim Hansem Christianem Andersenem”. Z racji krótkiego życia – zmarł w wieku 29 lat na gruźlicę – pozostawił po sobie niewiele utworów, głównie poezji, jednak jego baśnie czytają i kochają wszystkie dzieci w Japonii. Głęboki humanizm autora, jego umiłowanie przyrody, połączone z zadziwiającym zmysłem obserwacji, jak również subtelne poczucie humoru sprawiają, że przemawiają one także do starszych, i to na całym świecie.
Niniejszy zbiór zawiera najsłynniejsze utwory Niimiego, takie jak „Wioska Hananoki i złodzieje”, „Zakup rękawiczek” czy „Opowieść o olbrzymie”, a przede wszystkim „Lisek Gon”, ale również mniej znane baśnie, nietłumaczone wcześniej na żaden zachodni język.

Przekład z języka japońskiego: Joanna Zakrzewska

Książkę możecie zamawiać tutaj.