Wystawa „Oczarowani Japonią” pod patronatem Torii

PLAKAT2 grudnia o godz.18.00 zapraszamy do Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Polsce (Al. Ujazdowskie 51, Warszawa) na wernisaż wystawy polskich artystów „Oczarowani Japonią”:

  • Mariusz Gosławski – Bełchatów /malarstwo tuszem/,
    – Na wystawie prezentuje najnowsze prace – tradycyjne i współczesne motywy japońskie wykonane czarnym tuszem. Są to głównie przedstawienia samurajskie, ale także inne motywy nawiązujące do japońskiej tradycji.
  • Mirosława Truchta-Nowicka – Częstochowa, Poczesna /lalki-rzeźby z papieru/
    – Od wielu lat Lalka-Rzeźba z papieru stanowi elementarny obiekt twórczych poszukiwań artystki. Istotnym źródłem sugestii jest świat mitów, legend, ludowych podań i przestrzeń związana z książką. Od kilku lat cyklicznie realizuje wystawy o tematyce japońskiej, w których dąży do pokazania ciągłości i jedności czasu i „światów”.
  • Ewa Tomporek-Fukuoka – Łódź /malarstwo olejne/
    – Pobyt w Japonii – w latach 1985- 1991 stał się dla artystki niezwykle inspirującym, niewyczerpalnym źródłem twórczych pasji. Inspiracją dla obrazów, prezentowanych na licznych wystawach stały się motywy sztuki i pejzażu Japonii. Jej ulubionym motywem są ogrody japońskie ukazujące transcendentny związek człowieka z Naturą.

wernisaż 2 grudnia godz.18.00
Miejsce: Wydział Informacji i Kultury, Al. Ujazdowskie 51, Warszawa
Wystawa potrwa do 15 stycznia 2016r.
Niezbędna wcześniejsza rezerwacja w Wydziale (telefoniczna lub mailowa). Wydarzenie pod patronatem Torii. Polecamy!