Mistrz butoh w Polsce!

Yoshito Ohno_Argentina5 listopada w warszawskim Teatrze Studio zostanie zaprezentowany solowy spektakl butoh „Kwiat i Ptak. List do mego przyszłego ja”. To wyjątkowa okazja by ujrzeć na scenie 77-letniego Yoshito Ohno, spadkobiercę filozofii i metody obu twórców tego tańca – Tatsumiego Hijikaty i Kazuo Ohno.

Artysta wystąpi także 12 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i 14 listopada w poznańskim Studio Słodownia/Art Stations Foundation.

O czym będzie spektakl? Najprostsza odpowiedź: „o życiu”; każdy odnajdzie w nim własną historię. Ciało Yoshito Ohno pełne jest doświadczeń, które nawet przy najdrobniejszych poruszeniach wybrzmiewają szczególnie dobitnie. Jak w lustrze odbija się w nim nasza egzystencja – spuścizna poprzednich istnień, wobec których odczuwamy wdzięczność i z którymi toczymy codzienne zmagania. Umiejętność transformacji ciała tak by oddać delikatność kwiatu czy raptowność ptaka i poruszyć drzemiące w nas emocje – melancholię, radość, strach – jest efektem wieloletnich poszukiwań artysty. Indywidualny los nabiera uniwersalnego wymiaru.

Wydarzenie pod patronatem Torii. Polecamy!