„Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii” już w sprzedaży

homos_onsale copy_czWłaśnie ukazała się zapowiadana przez nas książka Sary Wielichowskiej Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii – w kulturze, literaturze i tekstach prawnych od okresu Edo do czasów współczesnych”. Opis książki:

Książka w przekrojowy sposób ukazuje zagadnienie męskiego homoseksualizmu w Japonii zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Rozpoczynając od najstarszych wzmianek w japońskiej literaturze na temat związków męsko-męskich oraz klasztornych praktyk nanshoku, autorka prowadzi czytelnika poprzez świat uciech średniowiecznego Edo, problematykę prostytucji, ale i samurajski etos wzajemnej męskiej lojalności, XIX-wieczne potępienie homoseksualizmu pod wpływami zachodnimi, by skończyć na jego współczesnym wizerunku w kulturze popularnej i wyzwaniach wspólnych z resztą świata – dyskryminacji, coming-outu oraz małżeństw.

Książka liczy 152 strony, cena okładkowa to 29,90 zł. Do nabycia w księgarniach, sklepach wysyłkowych, księgarni japońskiej Kirin oraz na Allegro.  Polecamy!