„Fotograf utraconych wspomnień” Sanaki Hiiragi pod patronatem Torii

[PATRONAT]

22 lutego nakładem wydawnictwa Wydawnictwo Relacja na naszym rynku ukaże się kolejna powieść japońskiego autora – „Fotograf utraconych wspomnień” Sanaki Hiiragi.

Fotograf utraconych wspomnień
Autor: Sanaka Hiiragi
Wydawnictwo: Relacja
Gdybyś po śmierci miał(a) wybrać 1 stopklatkę ze swojego życia, co wybierzesz?
Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po jednym z każdego przeżytego roku. Mogą też cofnąć się w czasie, aby sfotografować jeden szczególny dla nich moment. Gdy zdjęcia są już wybrane, Hirasaka przygotowuje specjalny pokaz, podczas którego każda osoba ogląda swoje życie, zanim w spokoju odejdzie do wieczności.
Poznajemy trzech gości tego wyjątkowego zakładu fotograficznego. Starsza kobieta chce wrócić do ruin powojennego Tokio. Mężczyzna w średnim wieku, członek yakuzy, wraca do momentu, w którym czuł radość i wdzięczność. Z siedmioletnią dziewczynką Hirasaka chce spędzić dzień na beztroskiej zabawie. Ale nie można bezkarnie ingerować w przeszłość…
„Fotograf utraconych wspomnień” to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.
Tłumaczenie z japońskiego: Barbara Słomka
Premiera: 22.02.2023

Książka pod patronatem Torii. Polecamy!