[ZAPOWIEDŹ] „Szkoła po japońsku. Jak przetrwałam elitarną edukację mojego syna” Kumiko Makihary

12 maja ukaże się nowa okołajapońska książka wydawnictwa Bo.wiem„Szkoła po japońsku. Jak przetrwałam elitarną edukację mojego syna” Kumiko Makihary.
Opis:
Poznaj prawdziwe oblicze japońskiej edukacji.
Elitarna, prywatna szkoła to szczyt marzeń wielu rodziców. Kumiko Makihara była dumna, gdy po przebrnięciu przez trudne egzaminy wstępne jej syn Taro wstąpił do klasy małych geniuszy, a ona sama dołączyła do towarzystwa doskonałych matek.
W japońskiej edukacji liczą się dyscyplina, perfekcjonizm i konformizm, a rywalizacja odbywa się na wielu poziomach. Niezależna matka i jej niesforny syn z trudem odnajdują się w tych realiach. Kumiko lawiruje między gniewem, miłością, wyrzutami sumienia a czasami rozpaczą, podejmując próby wytyczenia drogi dla swojego dziecka pośród niezliczonych norm rodzinnych i szkolnych.
Szkoła po japońsku to niezwykle osobista, ciepła i poruszająca kronika przeżyć samotnej matki i jej dziecka, próbujących odnaleźć się w hiperkonkurencyjnym środowisku szkolnym. To opowieść, która przemówi zarówno do osób zainteresowanych Japonią, jak i do wszystkich rodziców próbujących zrozumieć, co tak naprawdę leży w interesie ich dzieci.
Polecajkę do książki napisała nasza redaktor naczelna, Adrianna Wosińska, a recenzję tego tytułu przeczytacie na łamach naszego magazynu wyjątkowo szybko, bo już w czerwcowym wydaniu! POLECAMY!