Polecamy nowość książkową – „Brak absolutu”

brak absolutuJuż wkrótce ujrzy światło dzienne interesująca nowość wydawnictwa Universitas„Brak absolutu. Pojęcia dobra i zła w japońskiej popkulturze” Doroty Barańskiej.  Z opisu wydawcy:

Książka Doroty Barańskej pokazuje, że pojęcia zła i dobra są kluczowymi elementami obecnymi nie tylko w japońskim folklorze, ale w całej kulturze popularnej – od rozrywki ludowej poprzez animację do gier video. Stawia tezę, że kultura rozrywkowa jest niezwykle silnie związana z religiami Japonii, czerpie z buddyzmu, shinto, magii. I choć samo nawiązanie nie jest niczym niezwykłym, niezwykła jest drobiazgowość w przedstawianiu elementów tradycyjnych w nowej formie. Dzięki niej kultura popularna Japonii staje się źródłem do badań nie tylko nad samą kulturą, ale też nad religią, społeczeństwem, moralnością.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Universitas, w czerwcowym wydaniu magazynu Torii nasi czytelnicy mogą spodziewać się konkursu, w którym nagrodami będą właśnie egzemplarze tej książki. Z całą pewnością będzie ona też dostępna w księgarni japońskiej Kirin.

Polecamy!