Książka „Japońskie słodycze” pod patronatem Torii

Japońskie słodycze17 maja nakładem wydawnictwa Hanami ukaże się książka „Japońskie słodycze” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek. Oto opis publikacji:

Japonia od wieków fascynuje Europejczyków. To zakątek świata, gdzie nowoczesność miesza się z wielowiekowymi tradycjami. Kraj nowinek technicznych, starych świątyń oraz wspaniałego jedzenia, o którym można by pisać i pisać. Wśród niezliczonych smakołyków w życiu mieszkańców Archipelagu Japońskiego szczególną rolę odgrywają słodycze. Śnieżnobiałe ciastka ryżowe jadane od początków naszej ery, łakocie przywożone z Chin, wyszukane specjały z Kioto towarzyszące ceremonii herbacianej czy ekstrawaganckie ciasta przygotowywane przez najlepszych, współczesnych cukierników to tylko wycinek bogactwa tego, co oferuje kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni. 


Słodycze japońskie to jedna z pierwszych, tak kompleksowych publikacji poświęconych japońskiemu cukiernictwu wydanych w języku europejskim. To niezwykła podróż w czasie, podczas której nie zabraknie wizyt w cesarskiej kuchni, bogatych domach samurajów oraz kupców czy słynnych zakładach cukierniczych.

Publikacja zawiera prawie 300 zdjęć i 24 przepisy.

Format: 171 mm x 246 mm

Nośnik: książka drukowana i e-book

Oprawa: twarda

Papier: kreda

Cena okładkowa: 69 zł

Książka pod patronatem Torii. Polecamy!