Newsy

„Księżniczka mononoke” na deskach teatru kabuki

3 lipca w tokijskim teatrze Shinbashi Enbujo będzie miała miejsce premiera spektaklu teatru kabuki na podstawie filmu Hayao Miyazakiego „Księżniczka mononoke” z 1999 roku. Będzie to najnowsze dzieło tzw. „Super Kabuki”, nowoczesnego projektu kabuki, poruszającego tematy i wystawiającego sztuki inne od klasycznego repertuaru. Będzie to już druga adaptacja dzieła Miyazakiego w tej formie. Uprzednio, w 2019 i 2022 roku, na scenę trafiła „Nausicaä z Doliny Wiatru”.

Na oficjalnej stronie projektu opublikowano właśnie zdjęcia trójki aktorów wcielających się w głównych bohaterów:Ashitakę zagra Danko Ichikawa, San – Kazutaro Nakamura, a Eboshi Gozen – Tokizo Nakamura. Na stronie zamieszczono także 15-sekundowy klip promujący spektakl.

Spektakle potrwają do 23 sierpnia. Sprzedaż biletów na lipcowe przedstawienia rozpocznie się 25 maja, a na sierpniowe – 25 czerwca.