strona Torii Witamy na forum Torii! Zaloguj się, lub zarejestruj.
22.11.2017, 04:42:24
Strona główna Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
Aktualności: Witamy na forum Torii!

Forum Torii  |  JAPONIA  |  Muzyka (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: J-rock, J-pop itd ;D « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: J-rock, J-pop itd ;D  (Przeczytany 16227 razy)
sandro
Gaijin
*

« Odpowiedz #15 : 10.02.2010, 10:42:38 »

Jrocka i muzyki japońskiej słucham (a to ci niespodzianka) dzięki anime. Do ulubionych mych należą: the pillows - lekki, acz ambitny rock lat 90 (90's my life ^^), Jinn - paskudny śpiew wokalistki, który wprost uwielbiam i całkiem fajny styl z nutą funk, Maximum the Hormone - szalony i ostry, oraz Yoko Kanno - genialna kompozytorka, głownie jazz we wszelakich wariacjach, szczególnie lubię jej soundtracki do Cowboy Bebop i Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (tu ciekawostka - ten ostatni nagrany z udziałem Warsaw Philharmonic Orchestra ^^).
Chciałbym jeszcze dorwać jakieś nagrania noodles, ale z nimi trudno. :/
Ponadto na playliście gnieżdżą mi się różnorakie openingi/endingi z anime mniej znaczących wykonawców i piosenka "The Flower of Carnage" Meiko Kaji z filmu Kill Bill. ^^

Ogólnie muzyka japońska ma w sobie coś charakterystycznego, nie do podrobienia - pewną nutę szaleństwa i słodyczy, smak orientu. A to chyba w większości zasługa śpiewania w ojczystym języku. No i jak tu tego nie kochać? :3

rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #16 : 10.02.2010, 15:24:01 »

Dla mnie niewatpliwa zalata japonskiej muzyki jest to... ze jest po japonsku, wiec nie denerwuja mnie slowa. Nic nie wyprowadza mnie tak z rownowagi jak teksty Feela czy Seana Kingstona (czy jak mu tam... ten aerodynamiczny afroamerykanin od "Beautiful girls"...) Uśmiech
Ana
Gaijin
*

« Odpowiedz #17 : 29.05.2010, 21:48:19 »

Po ponad pol roku czasu od ostatniego mojego posta w tym temacie stwierdzam ze kocham NEWSów Mrugnięcie
Stwierdzam tez ze moja absolutna trojca jpopowa sa Southern All Stars, Mr. Children i Sing like talking i ze nic im nie dorowna. A i stwierdzam, ze GLAY i Fukuyama to moje kolejne milosci.
Heh starzeje sie Mrugnięcie 

For a wish to be granted wishing isn't enough
Storm232
Gaijin
*

'You're my obsession.. My fetish, my religion..'

« Odpowiedz #18 : 27.06.2010, 03:11:59 »

Po ponad pol roku czasu od ostatniego mojego posta w tym temacie stwierdzam ze kocham NEWSów Mrugnięcie  
No jak to mówią - kobieta zmienną jest. Mrugnięcie

'Sometimes I just want to go for a walk and hold her hand..'
P-chan
Gaijin
*

« Odpowiedz #19 : 06.11.2010, 12:25:38 »

Co do muzyki japońskiej i wykonawców z Japonii, to nie będę ukrywał, że jej nie słucham, bo zdecydowanie jej słucham. Denerwuje mnie tylko jej spychanie na margines po przez przypinanie jej głupich metek typu j-music, j-rock, czy też j-pop. Dla mnie muzyka dzieli się przedewszystkim na dobrą lub złą. Osbiście uważam, że jest wiele wykonawców rodem z Japonii (a nawet z Polski), którzy bardziej zasługują na uznanie niż nie jedna zagraniczna gwiazda rodem z Ameryki, czy Europy. Niestety bariera językowa lub brak promocji na Zachodzie robi swoje, choć cieszy mnie, że i tak ta muzyka zdobywa co raz większą popularność na świecie.

Osobiście jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne, to słucham tak nawprawdę wszystkiego co mi się spodoba, choć najwięcej w tym gronie znajdzie się wykonawców z szeroko pojętego nurtu metalu i rocka - po prostu ten rodzaj muzyki do mnie najbardziej przemawia.

Więc słucham choćby takich wykonawców jak X-japan (akurat to nie powinno nikogo dziwić), Loudness (płyty tego zespołu można nawet dostać w PolsceXD), Seikima II, Demon Kogure/Kakka, Anthem, Earthshaker, Ezo (celowo nie wymieniam zespołów pokroju Sigh i Sabbat, ktore są doś popularne na świecie). Nie można też choćby zapomnieć tutaj o świetnym gitarzyście jakim jest niewątpliwie Tak Matsumoto, gdzie jego dorobek pokazuje jego wszechstronność.
Wystarczy choćby obczaić te dwa utworki:

http://www.youtube.com/watch?v=e8JfyxSBQ44&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=e8JfyxSBQ44&feature=related.

Choć tych wykonawców jest znacznie więcej...
Agiss
Gaijin
*

« Odpowiedz #20 : 30.01.2011, 20:45:59 »

Rzadko słucham konkretnych zespołow lub wokalistów, najczęściej (jeśli chodzi o j-music) podłapuje animowe czołówki jeśli mi  przypadną do gustu. Kiedys tak ze dwa lata temu byłam fanka An Cafe, natomiast teraz moim ulubionym japońskim zespołem jest Maximum the Hormone, przepadam za Girugamesh i podoba mi sie dość oryginalny imidż Versailles Mrugnięcie
Emiko
Gaijin
*

« Odpowiedz #21 : 12.05.2011, 15:07:34 »

Moimi numerami jeden są:
Dir en grey - ich "Cage" był pierwszym singlem po japońsku w moim życiu, więc mam spory sentyment... to już przeszło 7 lat będzie. Obecnie DEG mnie mile zaskakuje i ta zmiana kompozycji w LOTUSie( która nie każdemu się podoba) rodzi u mnie nadzieję na wielką ucztę wraz z pojawieniem się nowego wydawnictwa DIFFERENT SENSE w czerwcu tego roku.
deadman, który oszołomił mnie niezwykłym wokalem i starannością wykonania. Zaznaczę, że jest to zespół z nurtu Nagoya kei, który zawiesił swoją działalność. Mam nadzieję, że wrócą na scenę.
Swoje miejsce w moim serduszku ma także Nightmare za swoją żywiołowość i różnorodność swoich kompozycji. D'espairsRay, czyli moje pierwsze doświadczenie z obecnością na koncercie j-rockowym i rozczarowanie zachowaniem niektórych osób.
MUCC posiadają w swojej dyskografii zarówno ostre, rockowe kawałki (Ageha z singla o tej samej nazwie), jak i melodyjne piosenki rodem z zadymionego baru jezzowego w samym sercu Nowego Yorku (Corruption z albumu Karma z 2010 r.)
Mogę wymieniać jeszcze wiele...

Zainteresowanym polecam Karasu - mix z MUCC, Alice Nine, Sadie, jealkb i ayabie. 9GOATS BLACK OUT, L'Arc~en~Ciel, czy z zupełnie innej beczki XA-VAT
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Torii  |  JAPONIA  |  Muzyka (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: J-rock, J-pop itd ;D « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Forum Torii | Działające na SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!