strona Torii Witamy na forum Torii! Zaloguj się, lub zarejestruj.
25.09.2017, 04:43:22
Strona główna Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
Aktualności: Witamy na forum Torii!

Forum Torii  |  JAPONIA  |  Wizyta w Japonii (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: Plany wyjazdowe « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Plany wyjazdowe  (Przeczytany 14041 razy)
rednacz
Global Moderator
Samurai

« : 30.08.2008, 20:44:50 »

Wybierasz sie w najblizszym czasie do Japonii? Pochwal sie! A moze masz w zwiazku z tym jakies pytania, na ktore byc moze ktos z forumowiczow bedzie umial odpowiedziec.
Storm232
Gaijin
*

'You're my obsession.. My fetish, my religion..'

« Odpowiedz #1 : 22.10.2008, 19:43:03 »

Wycieczka do Japonii.. Ojj jak ja bym chciała tam pojechać Smutny A w ogóle jak tam jest? Dogadam się jakoś po angielsku? xD

'Sometimes I just want to go for a walk and hold her hand..'
rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #2 : 22.10.2008, 20:00:44 »

Heh, z dogadaniem sie po angielsku w Japonii jest mniej wiecej tak jak w Polsce - w duzych miastach i zaczepiajac mlodych ludzi, dogadasz sie spokojnie (moze nie zawsze za pierwszym razem, ale w koncu ktos ci pomoze). Na wsi, w informacji turystycznej, zaczepiajac ludzi starszych - zapomnij (tzn. ludzie w srednim wieku czasem mowia po angielsku, zwlaszcza kobiety - kalecza jezyk, ale idzie sie dogadac). Inna rzecz, ze w Japonii naprawde latwo jest sie poruszac. Jak tylko zaczaisz co i jak, wszystko idzie gladko. Tylko podpisow zabytkow nie maja na ogol w zadnym logicznym jezyku, wiec trzeba sie z gory przygotowac na to, jak ma wygladac cos, co chcesz znalezc (mowie o kamlotkach, pomnikach itp. Tokyo Tower jest latwo znalezc Uśmiech).
Storm232
Gaijin
*

'You're my obsession.. My fetish, my religion..'

« Odpowiedz #3 : 23.10.2008, 09:04:05 »

Aha czyli nie jest tak źle Chichot
Aa no właśnie.. najgorsze są te ich japońskie znaki.. kiedyś chciałam się tego nauczyć ale wymiękłam.. Język

'Sometimes I just want to go for a walk and hold her hand..'
cullina
Gaijin
*

« Odpowiedz #4 : 02.11.2008, 16:51:27 »

No ja chiałam się nauczyć japońskiego i być dziennikarką ds. polsko-japońskich i być redaktorem naczelnym gazety o Japonii ale Wydawcy Torii mnie ubiegli. No właśnie czy dziennikarze piszący do Torii muszą znać Japoński?
*W Japoni jest ciasno i wilgotno. Z tego co wiem cudzoziemiec nie wytrzyma tam długo.
rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #5 : 02.11.2008, 17:27:04 »

Heh, obawiam sie, ze korespondenci polsko-japonscy nie maja na dzien dzisiejszy wielkiej przyszlosci. Za malo zwiazkow pomiedzy krajami (innymi slowy: za malo dzieje sie tam rzeczy, ktore mialyby znaczenie dla Polakow).  Nie, nie trzeba znac japonskiego, zeby pisac do Torii. W koncu artykuly sa po polsku Mrugnięcie Trzeba miec po prostu cos madrego i ciekawego do powiedzenia na dany temat.
I szczerze mowiac, scisku w Japonii sie nie odczuwa. Owszem, sa miejsca, w ktorych tlok jest wiekszy, ale tego sie nie czuje. W metrze bywa tlok, zgadza sie. Ale w autobusach MZK bywa gorszy, szczegolnie, jak za toba stoi ktos, kto lubuje sie w czosnku. Na ulicach jest tlok. To tez prawda. A probowaliscie przejsc przez parking hipermarketu w okresie przedswiatecznym? Biorac pod uwage, ze komunikacja miejska jest tam nieslychanie sprawna, a glowne ulice duzo szersze, niz nasze - naprawde, to nie jest cos, co by faktycznie utrudnialo zycie.
 Mnie w kazdym razie bardziej przeszkadzal tlok, jaki robia turysci (bo przy okazji robia sporo halasu i wlaza, gdzie nie powinni), niz tlok rodzimy.
Co do wilgoci, to fakt (choc zalezy gdzie. Na Hokkaido nie jest wilgotno. I zalezy kiedy). I w lato jest goraco. I maja inne jedzenie. Wlosi tez. Wlosi pare lat temu o malo mi w miesiac watroby nie zalatwili tym swoim zarciem. Wszedzie jest do pewnego stopnia inaczej, tylko pytanie, co nam naprawde przeszkadza, a co nie.
Cris
Gaijin
*

« Odpowiedz #6 : 13.08.2009, 22:07:05 »

Za niecaly rok jade tam na studia! - "tam", znaczy, chyba w Tokio, universytet: Hitotsubashi albo Keio.

Juz nie moge sie doczekac - przygotuje sie uczac sie na razie jezyka i cos o kultury (Torii jest w tym pomocna Mrugnięcie) ... no i juz od kiedy sie dowiedzialam, ze tam jade, tylko o tym marze! XD

Tak przy okazji, rednacz, gdzie ty mieszkales w Japonii? Chichot
rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #7 : 21.08.2009, 11:09:31 »

W Sapporo, Tokio i Kioto. Gratuluje mozliwosci studiowania w Japonii. Generelnie coraz wiecej ludzi tam wyjezdza na studia i wielu nie chce potem wracac. Szczerze mowiac - nie dziwie sie.
sandro
Gaijin
*

« Odpowiedz #8 : 10.02.2010, 10:28:27 »

Mam nadzieję, gdy już dostanę się na japonistykę, po kilku latach wyjechać na wymianę, choć na razie to bardziej marzenia, niż plany. Słyszałem również o czymś takim, jak JET - Japanese English Teachers. To program, który, m.in. wysyła, po uprzednim przeszkoleniu, ludzi do Japonii, by tam uczyli angielskiego, ale to tylko jedna z możliwości. Całość sponsorowana jest przez rząd, chyba japoński. Więc jak by nie patrzeć, jakiś chytry plan się znajdzie, by tam wyjechać. ^^

rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #9 : 10.02.2010, 15:30:32 »

Przy wyjzdach stypendialnych czesto trzeba miec konkretne zainteresowanie / plan badawczy itp. Warto zastanowic sie nad tym wczesniej, bo same checi nie zawsze wystarcza. Ale zycze powodzenia Uśmiech
hijikata
Gaijin
*

« Odpowiedz #10 : 14.02.2010, 09:52:35 »

Jakis czas temu - chyba z 5 lat temu - widzialem gdzies w gazecie ogloszenie o naborze do pracy w Japonii w charakterze hostess (tych klubowych, nie tych od degustacji w hipermarketach :p ). Ciekaw jestem, ile bylo chetnych... tym bardziej, ze w ogloszeniu byly szczegolowe instrukcje dla Pan, m.in. o tym, zeby sie wydepilowac. W sumie te prawdziwe hostessy w Japonii nawet sie nie rozbieraja, wiec nie wiem po co. A ze nieraz sie zdarzalo, ze ogloszenie mowilo o pracy przy zbiorze truskawek w Szwecji, a ladowalo sie w burdelu w Niemczech, wiec ja bym sie raczej bal...
Valka
Gaijin
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 22.02.2010, 07:42:41 »

A ja się nieskromnie pochwalę, że już od pół roku siedzę w Osace, a przede mną kolejne pół Chichot.
Nadija
Gaijin
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 04.01.2013, 12:56:34 »

Witam. Ja planuje wyjazd do Japonii, zbieram kase Uśmiech Sam przelot kosztuje mnóstwo pieniędzy i jeszcze tam ,żeby sie utrzymać. Jak juz pojade to na troche dłuzej.  Uśmiech

Dobre suplementy i odżywki dla aktywnych
Gorgona
Gaijin
*

« Odpowiedz #13 : 20.01.2013, 18:27:00 »

ja też mam zamiar jechać w tym roku. ale raczej będzie to krótki pobyt (koło 2 tyg) bo tylko na tyle mi wystarczy.mam też dylemat czy jechać na wiosnę czy jesień.

Strony: [1] Drukuj 
Forum Torii  |  JAPONIA  |  Wizyta w Japonii (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: Plany wyjazdowe « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Forum Torii | Działające na SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!