strona Torii Witamy na forum Torii! Zaloguj się, lub zarejestruj.
19.10.2017, 22:06:24
Strona główna Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
Aktualności: Witamy na forum Torii!

Forum Torii  |  JAPONIA  |  Język japoński (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: Nowy JLPT - jaki zakres materiału ? « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nowy JLPT - jaki zakres materiału ?  (Przeczytany 2712 razy)
dragon
Gaijin
*

« : 04.10.2010, 13:39:42 »

Witam serdecznie.

Przeglądając różne fora wiele osób ma problem z udzieleniem dokładnej odpowiedzi jaki jest teraz zakres na poziomy JLPT których jest teraz 5 ,a rok temu było 4.
Problem już widać na podstawowym poziomie w zakresie kanji. Pisze że jest teraz 100 ale nikt nie wie jakie to doszły. Gdzieś przeczytałem że zawsze było 100 tylko że 80 znanych ,a 20 losowanych.
 Piszę na forum torii bo wydaje mi się że wy jako redaktorzy ciekawego pisma będziecie w stanie udzielić odpowiedzi ewentualnie wskazać wiarygodne źródło bo o takie trudno. Wiele znanych serwisów nadal ma podział na 4 poziomy więc nie ma skąd czerpać wiedzy. Jedynym wyjściem pozostaje być daleko do przodu z materiałem.

Pozdrawiam.
rednacz
Global Moderator
Samurai

« Odpowiedz #1 : 07.10.2010, 09:05:03 »

To rzeczywiscie interesujace zagadnienie i o tyle trudno na te pytania odpowiedziec, ze:
-jedyne oficjalne zrodlo zestawiajace poprzednie i obecne egzaminy jest dostepne wylacznie po japonsku
-od tego roku nie beda publikowane juz "Test content specifications"
-jeszcze zaden egzamin na nowych zasadach sie nie odbyl, wiec wszystkie dane na jego temat i tak sa tylko teoretyczne.
Osobiscie uwazam, ze strona japonska postepuje nieladnie, publikujac wszystkie materialy wylacznie po japonsku (zdajacym na N1 nie powinno to robic roznicy, ale co z poziomami podstawowymi?) - w koncu egzamin nie jest przeznaczony dla Japonczykow, tylko osob z innych krajow, wiec angielski wydaje sie w tym momencie absolutnym minimum.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Torii  |  JAPONIA  |  Język japoński (Moderator: Krasnoludka)  |  Wątek: Nowy JLPT - jaki zakres materiału ? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Forum Torii | Działające na SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!